Origami


Z papiera sa dajú poskladať naozaj zaujímavé veci. Či už obyčajnou lodičkou, lietadielkom alebo žabkou, každý z nás väčšinou vie, ako z neho poskladať aspoň niečo. To, čo však z papiera vedia vyčarovať majstri origami je mnoho krás neporovnateľne zložitejšie ako loďky z papiera, ktorý sa zvýšil. Origami diela môžu mať podobu naozaj hocičoho. Najobľúbenejšími motívmi sú samozrejme zvieratá a rastliny. Na každé zvieratko či rastlinu môžeme nájsť kopu návodov a pomôcok, a mnoho alternatívnych verzií ako bude táto skladačka nakoniec vyzerať. Origami môžu byť tiež úplne ľahké a rýchle, také, pri ktorých sa už trochu potrápime, a aj tie, pri ktorých to vzdáme po pár krokoch a nechápeme ako to vôbec niekomu mohlo napadnúť skladať.

dekorace

Čo teda, okrem pevných nervov a vôle, origami majstri potrebujú na to, aby mohli skladať zložité origami diela?
Papier-Jasné, pri skladaní papiera nám nejaký bude treba. Využiť sa dá naozaj hocijaký papier, ktorý nie je príliš tvrdý na skladanie. Pre každodenné skladanie len tak pre radosť je vhodný obyčajný kancelársky papier. Pre dodanie efektu môžete použiť aj farebný papier, výber farby by mal závisieť na veci, ktorú sa chystáte skladať, no ak sa vám modrá líška zdá ako dobrý nápad tak prečo nie, prejavte sa!

orgami

Pokiaľ sa chcete posunúť a pokúsiť sa poskladať niečo zložitejšie, existuje aj špeciálny origami papier. Je v rôznych farbách, hladký a lesklý, nie príliš hrubý no dobre drží tvar. Papiere tiež môžete kombinovať podľa potreby- pri zložitejších origami potrebujete mnohokrát aj viac kusov papiera.
Nožnice- Áno, aj tie. Papier treba často nastrihnúť, aby sa dal poskladať do vyžadovaných tvarov a trhanie nemusí vždy vyjsť podľa našich plánov. Strihanie tiež vyzerá omnoho uhladenejšie.

pták

A to je asi tak všetko, čo okrem návodov na skladanie origami potrebujete. Čo však určite nepotrebujete je lepidlo. Hoci to môže byť na začiatku ťažké, lepidlo by sa pri skladaní využívať nijak nemalo.
Veľa šťastia!

Share This

hondabb.sk