Keď príde na rad lupienková pílka

.

Drevo je cool. S tým súhlasí asi väčšina z nás. A z dreva sa dajú robiť nádherné, rôznorodé výrobky. Čo však potrebujeme, keď chceme začať? Samozrejme záleží, čo chceme vyrábať.
Najčastejšie nás ale priťahujú rôzne drevené ozdoby. Takže rýchlo zohnať drevenú preglejku a hor sa do práce.
Na trhu však existuje veľký sortiment nástrojov. Bude dobré začať jednoduchou lupienkovou  pílkou.

pila

Ručná drevená pílka

Nie je potrebné sa hneď plašiť a utekať kupovať elektrickú lupienkovú pílku. Okrem pomerne veľkej hlučnosti a vibrácií má svoje záludnosti, ktoré začiatočník nie hneď postrehne. Ale o tom neskôr. Poďme k prednostiam jednoduchej manuálnej pílky.
V prvom rade veľkou výhodou je cenová dostupnosť. A taktiež dostupnosť veľkého množstva náhradných pílových listov rôznej hrúbky a rezných vlastností.
Ďalej jej obrovskou výhodou, aj keď sa to možno na prvý pohľad nezdá, je efektivita rezu. Manuálna lupienková pílka má pomerne veľký a hlboký zárez, čo spôsobujú jej dobré rezné vlastnosti. Veľmi často s ňou dokážeme rezať rýchlejšie ako elektrickou pílkou.

Pre tých, čo už naozaj potrebujú stroj

Pokiaľ sme sa dostali na úroveň, že už vieme, čo chceme z dreva vyrábať a zistili sme, že je na to vhodnejšia elektrická pílka, môžeme siahnuť po tejto možnosti. Čo sú však prípady, kedy je tomu tak?
Istý druh výrobkov si vyžaduje presné a precízne rezy na rovnej ploche, veľké množstvo zárezov a pílenie rôznych náročných tvarov. Pre také prípady je už naozaj efektívnejšia lupienková pílka.
Ale pozor! Nie každá. Povedzme si, na čo je potrebné sa zamerať pri výbere elektrickej pílky.

.

tesař
 
Výška rezu.
Táto vlastnosť nám povie o tom, akú hrúbku dreva je pílka schopná prerezať.
 
Zdvih a otáčky rezného listu.
Veľmi dôležité parametre, ktoré hovoria o efektivite a rýchlosti rezu.
 
Stabilita pílky a kvalita celkového prevedenia
Tu sa trošku pristavíme. Zatiaľ, čo predošlé parametre si ľahko prečítame z informácií, toto sa dá už len otestovať. Pílka nesmie byť pri reze roztrasená. V takom prípade sa nám nepodarí viesť kvalitný rez. Tiež je potrebné skontrolovať kmity rezného listu. List musí rezať presne a rovno, Nesmie kmitať do strán! Inak vám bude rezať veľmi nepresný a škaredý rez.
Pokiaľ ste si toho vedomí a vyberiete kvalitnú a presnú elektrickú pílku, vtedy môžeme zaručiť, že vaša práca bude rýchlejšie a kvalitnejšie ako pri manuálnej pílke.

Keď príde na rad lupienková pílka
3.3 (66.67%)3
.
Share This

hondabb.sk