AKO NA ELEKTRONICKÝ PODAJ ZÁSIELOK


Ušetríte tým čas aj peniaze. Stačí sa len zaregistrovať na stánkach Slovenskej pošty a môžete podávať.
 
Výhody:
•  cena: zásielky vychádzajú o 0,10€-0,20€ lacnejšie,v závislosti od hmotnosti
•  žiadne papiere,všetko sa vypĺňa elektronicky
•  čas
 
balíček

Po vyplnení ePodacieho hárku (EPH) si môžete vytlačiť adresný štítok zo všetkými údajmi a nalepiť na balík/list. Na pošte potom už len pracovníčka pošty zoskenuje čiarový kód zo štítku,overí si všetky údaje v systéme,balík/list odklepne,zaplatíte poštovné a vybavené.
Ak aj nemáte tlačiareň,nič sa nedeje. Adresu vypíšete na balík/list ručne. Zo sebou si ale potom musíte zobrať číslo EPH aby ho vedeli nájsť v systéme,podľa toho ho identifikovať a priradiť k balíku/listu.
 
Pod jedno EPH sa dá zoradiť viacero balíkov alebo listov. Ale VŽDY iba jeden typ zásielky. Buď iba balíky alebo iba listy. Toto je našťastie jediná nevýhoda elektronického podaja.
 
Systém si ukladá jednotlivé adresy a ak budete posielať balík/list na tú istú adresu viackrát,pri vypĺňaní sa vám už zobrazí automaticky. Šetríte čas!
 
Najlepšie je zásielku doma odvážiť a do podacieho hárku zadať už hneď celkovú hmotnosť,systém vám automaticky vypočíta poštovné. V prípade dobierky si ho môžete prirátať k sume za balík.

pošta
 
Týmto spôsobom sa dajú posielať aj:
1) poistené listy (tieto samozrejme musia byť v špeciálnej obálke,ktorá sa dá kúpiť na pošte)
2) úradné zásielky
3) balíky
4) zásielky cez kuriéra
5) expresné zásielky
6) obchodné balíky
7) balíky do BalíkoBoxov

model
 
Všetky údaje o zásielkach (dátum,meno,adresa,hmotnosť,poštovné,identifikačné číslo) sú prehľadne uložené na vašom účte. Pohodlne tam môžete sledovať aj pohyby a zobrazí sa vám presný dátum aj čas kedy zásielku preberie adresát. Pri problémoch je možné podať aj eReklamáciu alebo zavolať na bezplatné telefónne číslo Slovenskej pošty.

Share This

hondabb.sk